top of page

Lek. stom.

images.jpeg

Wojciech Czopor

W 2002 roku zdał egzamin specjalizacyjny stopnia II z ortodoncji i został wpisany w Urzędzie Marszałkowskim na listę praktyk ortodontycznych prowadzących staże z ortodoncji.W 2009 roku jako druga autoryzowana praktyka Clear Aligner w Polsce wprowadza do leczenia ortodontycznego system szyn Clear Aligner. Od 2012 roku prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z planowania i leczenia szynami Clear Aligner. W czasopiśmie Dental Forum 2/2012 opisał pierwszego pacjenta leczonego w Polsce szynami Clear Aligner. Przez 3 lata pracował jako asystent na Uniwersytecie AM w Poznaniu w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowo-Twarzowej. Od 2014 roku w swojej praktyce ortodontycznej stosuje najnowsze technologie cyfrowe 3D, a prace ortodontyczne wykonywane są na modelach drukowanych.

W czasopiśmie Dental Estetic 1/2019 opisał pierwszego pacjenta w Polsce leczonego ortodontyczne szynami Clear Aligner jako przygotowanie do leczenia protetycznego. Diagnoza, plan leczenia oraz samo leczenie odbywało się na podstawie najnowszych technologii 3D, które dokładnie zostały opisane w/w artykule. Przez wiele na swoich wykładach omawiał najnowsze technologie, które stosował w swojej praktyce; Trios- skaner wewnatrzustny, Morpheus- skaner twarzy, Axioquick- elektroniczny łuk twarzowy, T-scan, elektroniczna kalka okluzyjna, Bruxoff- analiztor napięcia mięśni, Quadra Tens- elektrostymulacja mięśni, laser biostymulacyjny, bioptron.

Doktor był członkiem; Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), Polskiego Towarzystwa Badania Bólu (PTBB), Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej (PTTO)

Specjalności: Estetyka twarzy, leczenie skomplikowanych wad ortodontycznych oraz leczenie bólu i dysfunkcji stawów skroniowo- żuchwowych


Z głębokim żalem informujemy, że 12 lutego 2023 dr Wojciech Czopor zmarł. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jego wspaniała osoba oraz wybitna i światła jednostka naukowa.

Wojtku, Twoje badania, analizy oraz procedury będą wniosły oraz będą wnosić wiele w dalszy rozwój leczenia Pacjentów.

 

bottom of page