top of page

Dr MSc

images.jpeg

Magdalena Madalińska

Specjalista stomatologii ogólnej i periodontologii, implantolog, MSc Laser Dentistry (UniGe), absolwentka Wydziału Stomatologii GUM-ed. Moje zainteresowanie laseroterapią datuje się na przełom XX i XXI wieku, kiedy to zobaczyłam laser Er,Cr:YSGG w akcji podczas Konferencji w Paryżu. Od tego czasu na co dzień posługuję się laserem w prywatnej praktyce w Gdańsku.


Lubię pracować sprzętem, który znam i rozumiem jego działanie dlatego zainteresowałam się studiami w tym kierunku i ukończyłam wydział Laseroterapii Dentystycznej na Uniwersytecie w Genui i od tej pory różne lasery nie mają przede mną tajemnic. Od początku swojej drogi zawodowej traktuję pacjentów w sposób bardzo holistyczny. Przez kilkadziesiąt lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnej kliniki dzielę się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń praktycznych i wykładów dla lekarzy. Jestem współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych. Pragnę podzielić się z Państwem swoją wiedzą zdobytą na wiodącej uczelni medycznej we Włoszech Universita di Genova w Departamencie Stomatologii pod opieką znanego na całym świecie Profesora Stefano Benedicenti. Moim mentorem podczas tej drogi był początkowo Steven Parker, a potem wybitna Profesor Reem Hanna, którą będziemy mieli zaszczyt gościć jako prelegenta i współautora Curriculum. Obecnie prace badawcze prowadzę pod kierunkiem Dr hab.n med. Elżbiety Dembowskiej z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.


Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego PTP, Polskiego Towarzystwa Stomatologii PTS aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE, IFED (International Federation of Esthetic Dentistry ), Polskiego Stowarzyszenia Implantologów PSI, fundacji do walki z nowotworami jamy ustnej,, Z Uśmiechem przez Życie” oraz przez lata International Academy of Periodontology IAP.


Przez ponad 20 lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnego Centrum Stomatologii i Periodontologii FAN-DENT w Gdańsku dzieliłam się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń i wykładów dla lekarzy. Jestem autorką kilkunastu artykułów i współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych. Współpracowałam jako konsultant z wiodącymi koncernami medycznymi pracującymi nad nowymi urządzeniami i technologiami. Obecnie pragnę podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach prowadzonych szkoleń.bottom of page